بهترین راه یادگیری برنامه نویسی برای کودکان 7 تا 12 ساله چیست؟

بهترین راه یادگیری برنامه نویسی برای کودکان 7 تا 12 ساله چیست؟

بهترین راه یادگیری برنامه نویسی برای کودکان 7 تا 12 ساله چیست؟

آیا کودک شما به تکنولوژی علاقه دارد؟ آیا آن‌ها می‌خواهند بدانند که تکنولوژی چگونه کار می‌کند؟ اگر چنین است، کودک شما به برنامه نویسی علاقه دارد!

یادگیری برنامه‌نویسی در سنین پایین می‌تواند به موفقیت فرزند شما کمک کند. مشاغل مربوط به برنامه نویسی همیشه متقاضی زیادی دارد، بنابراین آموزش به فرزندتان در سنین پایین، می‌تواند به او کمک کند تا با بزرگتر شدن، چیزهای زیادی را هم یاد بگیرد. اداره آمار کار تخمین زده که مشاغل رایانه‌ای و فناوری اطلاعات ( حوزه IT) از هم‌اکنون تا سال 2030 رشد 13 درصدی را تجربه خواهند کرد.

سوالات متداول برای شروع برنامه نویسی!

اگر رده سنی کودک شما بین 7 تا 12 سال است و همچنین به یادگیری برنامه‌نویسی علاقه دارد، اما نمی‌دانید که چگونه به او کمک کنید تا شروع کند، ما در این مقاله راهنمایی‌های لازم برای تبدیل فرزندتان به یک برنامه نویس ماهر را ارائه کرده‌ایم. همچنین در مقالات قبلی بیان کردیم که چرا یادگیری برنامه نویسی برای بچه‌ها مهم است.

کلاس برنامه نویسی

 

آموزش برنامه نویسی به کودکان 7 تا 12 ساله

کلاس‌های آنلاین

یکی از بهترین راه‌ها برای آموزش برنامه نویسی به کودکان رده سنی 7 تا 12 سال، این است که آن‌ها را با طراحی و توسعه بازی در کلاس‌های آنلاین آشنا کنیم. بسیاری از بچه‌ها بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهند، بنابراین تمایل به دانستن اینکه بازی‌ها چگونه کار می‌کنند و چگونه می‌توانند یکی از آن‌ها را بسازند، قطعا باعث ایجاد علاقه می‌شود.

در کلاس‌های برنامه نویسی آنلاین رباتیک اسکول، به کودکان 7 تا 12 سال برنامه نویسی بلوکی تدریس می‌شود. کلاس‌های ما به سه سطح مبتدی (برنامه نویسی icode1)، متوسط (برنامه نویسی icode2) و پیشرفته (برد آردوینو) برای این رده سنی، تقسیم می‌شوند. این تقسیم‌بندی به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا در سطح مناسب خود، شرکت کنند. دانش‌آموزان به کلاس های 3-5 نفره تقسیم می‌شوند. به این ترتیب، آن‌ها با همسالان خود هستند و می‌توانند از یکدیگر همچنین از مربی خود یاد بگیرند.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان

 

یادگیری خودآموز

اگر مطمئن نیستید که فرزند شما کلاس‌های آنلاین با دانش‌آموزان دیگر را دوست دارد یا خیر، می‌توانید روش‌های دیگری را نیز بررسی کنید که به او اجازه می‌دهد به صورت مستقل یاد بگیرد و کار کند. در حالی که آموزش گروهی مزایای بسیاری نسبت به یادگیری خودآموز دارد، اما برخی از بچه‌ها به تنهایی بهتر یاد می‌گیرند. تنها مشکل این نوع کلاس این است که بسته به نحوه برنامه‌ریزی، ممکن است جایی برای پرسش و پاسخ وجود نداشته باشد.

در کلاس آنلاین، کودکان بعد از اتمام تدریس مربی خود، فرصت بیشتری برای پرسیدن سوال دارند. این مسئله می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا بیشتر درگیر شده و کمتر دچار خستگی و ناامیدی بشوند. اگر کودک کاری را که به تنهایی انجام می‌دهد، درک نکند، ممکن است تمایل کمتری برای ادامه دادن داشته باشد؛ زیرا، متوجه نمی‌شود که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

مزایای آموزش برنامه نویسی به کودکان 7 تا 12 سال

آموزش برنامه‌نویسی به کودکان 7 تا 12 سال مزایای بسیار زیادی دارد. همچنین برنامه نویسی می‌تواند به کودکان در موارد زیر کمک کند:

  • انعطاف پذیری
  • اعتماد به نفس
  • خلاقیت ذهنی
  • مشارکت
  • بالا رفتن قدرت تفکر
  • تامین امنیت شغلی در آینده

وقتی بچه‌ها یاد می‌گیرند که چگونه برنامه نویسی کنند، درواقع مهارت‌های حل مسئله خود را نیز تقویت می‌کنند. بسیاری از اوقات، ایده‌هایشان ممکن است بار اول کار نکنند. به همین دلیل است که یاد می‌گیرند چگونه انعطاف‌پذیر باشند و مشکلات و مسائل را حل کنند. کودکان یاد می‌گیرند که مشکلات و مسائل را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کرده ودرباره آن‌ها منطقی فکر کنند.

آن‌ها همچنین یاد می‌گیرند که چگونه اعتماد به نفس داشته و به کاری که انجام می‌دهند ایمان داشته باشند. این مهارت بسیار خوبی است که در کودکی و در طول زندگی باید داشته باشند. وقتی بچه‌ها به پروژه‌های خود ایمان داشته باشند، می‌توانند دیگران را نیز هیجان‌زده کنند.

همانطور که آن‌ها به پروژه‌های خود افتخار می‌کنند، یاد می‌گیرند که چگونه آن‌ها را ارائه دهند. آن‌ها یاد می گیرند که چگونه پروژه‌های خود را برای دیگران توضیح دهند. این یکی دیگر از مهارت‌های زندگی است که به آن‌ها در حل مسائل کمک می‌کند.

یادگیری کدنویسی در سنین پایین، به فرزند شما مزیت رقابتی می‌دهد. اگر آن‌ها بتوانند مهارت‌ها را درک کنند و با بزرگتر شدن، آن‌ها را بهبود بخشند، نسبت به همسالان خود برتری خواهند داشت.

کلاس برنامه نویسی icode در رباتیک اسکول

 

برنامه نویسی برای کودکان در Robaticschool

کلاس‌های برنامه نویسی ما پکیج آموزشی کاملی هستند؛ زیرا، می‌توانید هرجایی که هستید، در کلاس شرکت کنید. کلاس‌های برنامه نویسی رباتیک اسکول، نسبت مربی به دانش آموز، 5 به 1 است، یعنی در یک محیط گروهی دارند. حتی کلاس‌ خصوصی نیز برای کودک شما برگزار خواهد شد.

اگر می‌خواهید درباره کلاس‌های برنامه نویسی در رباتیک اسکول اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما با تماس بگیرید تا اطلاعات کاملتری در اختیار شما قرار دهیم.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool