تاثیر رباتیک در دنیای مد و آرایش

تاثیر رباتیک در دنیای مد و آرایش

تاثیر رباتیک در دنیای مد و آرایش

هم اکنون که در قرن بیست و یکم هستیم صنعت مد و فشن از صنایع مهم و بسیار تاثیرگذار تلقی میشود که به صورت روزمره با آن سروکار داریم.ظاهر هر انسان اولین معیاریست که توسط اطرافیان ارزیابی میشود از این رو آراستگی و زیبایی تبدیل به ملاکی چالش برانگیز شده است. ولیکن این صنعت میتواند در عین زیبایی بسیار وقت گیر و پر دردسر باشد!

بی گمان حداقل یک بار برای همه ما پیش آمده که نتوانسته باشیم رنگ دلخواه خود را هنگام خرید لباس پیدا کنیم یا رنگی را انتخاب کنیم که با رنگ پوست ما هارمونی خوبی ایجاد نکند؛این مشکلات و ده ها بغرنج دیگر در دنیای بانوان با شدت بیشتری خودش را نمایان میکند زیرا که در دنیای دخترانه لوازم آرایشی هم دخیل میشود .از این رو کمپانی های متعدد بر صدد حل این مشکلات برآمدند تا دنیای رنگی مد و فشن را در مسیری همواررنگین تر کنند.

در متن پیش رو به بررسی برخی از اختراعات نوین که در مرحله معرفی هستند میپردازیم؛آینه های هوشمند که در صورت تکراری بودن لباستان به شما اخطار میدهند،لوازم آرایشی هوشمند و ... همه برای کمک به زندگی بهتر اختراع شده اند.رباتیک همیشه پیرو برآورده کردن آرزوهای شما در تلاش است.اما سوال اینجاست که دنیای فناوری چه چیزی به کارهای روزمره ما می افزاید و چه بارهایی از روی دوشمان برمیدارد؟این به روزرسانی ها در کارهای روزمره ی ظاهری تا چه اندازه به ما کمک میکند؟با بررسی محصولات زیر به جواب سوالات خود میرسیم.

آرایشگر هوشمند opte

امروزه صنایع آرایشی با هدف اصلاح عیوب صورت به آراستگی و زیبایی چهره می افزاید و تبدیل به یکی از منابع درآمدی بزرگ در سرتاسر جهان شده اند.آرایش یکی از امور روزانه اکثر بانوان است که عموما عملی وقتگیر تلقی میشود و همکنون این اختراع به فریادتان خواهد رسید.

اولین مرحله در امر آرایش کردن ، پوشاندن لکه ها و تیرگی پوستی است که با استفاده از کرم پودرها انجام میشود.اما اوپته بر صدد کوتاه کردن این پروسه برآمد و خودی نشان داد.این محصول با استفاده از دوربین های دیجیتالی پیشرفته پوست شمارا بررسی میکند و مواردی اعم از رنگ پوست شما،درجه تیرگی لکه های پوستیتان ، اندازه و نوع لکه را به عنوان اطلاعات ورودی دریافت میکند و سپس پیشرو اصلاح عیوب صورت وظایف خودش را انجام میدهد.

نکته جالب در رابطه با opte این است که تمام صورت شما را با محصول آرایشی نمیپوشاند و تنها روی نقاطی که دارای لکه هستند تغییراتی اعمال میکند.تنها کافیست که اوپته را به آرامی بر روی پوست خود حرکت دهید ، سرم مناسب با لکه از دستگاه بیرون می آید و لکه پوستی شما را استتار میکند و بعد از چند ثانیه زیباییه طبیعی را ازآن خود میکنید.حتی قادر هستید هنگام مصرف درجه دلخواه خود را برگزینید.

قیمت opte همکنون 600$ اعلام شده و هر دو الا سه ماه نیاز به پر شدن دوباره دارد که تقریبا 100$ برایتان تمام میشود و این در حالیست که یک کرم پودر را میتوان با قیمت 35$ هم خریداری کرد!شاید این تکنولوژی پیشرفته در آینده محصول معقول تری برا ی خریداری باشد اما در حال حاضر مشخصا به صرفه و اقتصادی نیست.

Perso لوازم آرایشی شخصی شما

مسلم است زمانی که میخواهیم یک محصول پوستی خریداری کنیم معیار های زیادی باید مورد بررسی قرار بگیرند و در غیر این صورت ممکن است پوست ما آسیب بیشتری ببیند؛از آنجایی که نوع پوست افراد کاملا از یکدیگر متفاوت است نسبت به آن دامنه محصولات ارائه شده از برند های گوناگون نیز گسترش پیدا کرده است؛علاوه بر انتخاب مناسب ترین محصول برای پوست شما گاهاً انتخاب رنگ هم اضافه میشود.از موضوعاتی که اکثرا بانوان را آزرده خاطر میسازد تشخیص و انتخاب مناسب ترین رنگ میان ده ها رنگ دیگر است که پروسه خرید محصول را از آنچه که هست سخت تر میسازد!و در این نقطه باید این مژده را به شما بدهیم که پرسو به کمک شما می آید.

دوباره ادغام هوش مصنوعی و رباتیک توانست انقلابی به پا کند و این بار در صنعت آرایشی! پرسو؛محصولی از شرکت لورآل که رویای لوازم آرایش شخصی را تحقق بخشیده.با داشتن پرسو شما میتوانید رنگ مورد نظرتان را برای رژ لب را انتخاب کنید و در آن واحد این رنگ برا ی شما در دسترس است. همچنین از دیگر محصولاتی که پرسو قادر است به صورت منحصر به فرد به شما ارائه دهد،کرم و سرم های پوستی است که کاملا متناسب با شخص شما و موقعیت جغرافیایی و جوی که در آن قرار دارید تهیه شود.جالب تر است اگر بدانید دخیل بودن هوش مصنوعی قابلیت یادگیری را به پرسو داده است به این معنی که میتواند با گذشت زمان شما را بهتر بشناسد و اطلاعات بیشتری راجب سلایقتان پیدا کند!با پرسو همه چیز به تقاضای شما بستگی دارد و دیگر هرگز از عدم تطبیق هارمونی رنگ ها نمیرنجید!برای مطالعه بیشتر در رابطه با تکنولوژی تشخیص چهره ، کارکرد هوش مصنوعی در این محصول ، چگونگی ترکیب رنگ و نحوه کلی راندمان پرسو مقاله پرسو مکعب جادو را مطالعه کنید.

آینه های هوشمند،داور کمد لباس شما!

شاید قبل از این با آینه هایی آشنا شده باشید که چهره آرایش شده شمارا قبل از انجام آرایش نشان دهد یا بدون تعویض لباس،پوشاک مد نظرتان را در تنتان نمایش دهد اما اینبار ابن آینه داور کمد لباس های شما میشود!اگر در انتخاب لباس هایی که به صورت روزمره میپوشید حساس هستید و از تکراری شدن ظاهرتان حراس دارید این آینه هوشمند محصول خوبی برای برگزیدن است.

آینه هوشمند همانند یک داور با اطلاعاتی که از شما به درست آورده است به قضاوت ظاهرتان میپردازد!در این آینه یک دوربین و تقویم تعبیه شده که از طریق  دوربین اطلاعات ورودی مورد نیاز را کسب میکند،تاریخ میزند و سپس در حافظه خود نگه میدارد ؛کافیست فقط رو به روی آینه بایستید تا او کار خودش را انجام دهد.پس از این هر بار که شما با لباس و تیپ جدیدی جلوی آینه ظاهر شوید تاریخ لباستان در همان روز ثبت خواهد شد و اگر تا سه هفته بعد با ظاهری یکسان جلوی آینه بروید چراغ بالای آینه به معنی غیر قابل قبول بودن تیپتان قرمز میشود و در صورت سبز شدن شما موفق شدید تا ظاهری جدید برای خود دست و پا کنید!همچنین این آینه هوشمند قادر است با آنالیز پوست شما،آنچه که برا ی مراقب بیشتر نیاز دارید به شما انتقال دهد تا با ظاهری آراسته تر از قبل در عموم ظاهر شوید.

محتملا با تکنولوژی بسیار پیشرفته این آینه حدس زده اید که دارای قیمت بسیار بالاییست و این سوال پیش می آید که آیا جامعه حاضر است آینه ای که به قضاوت آنها میپردازد را در گوشه ای از خانه هایشان داشته باشند؟جای خالی این محصول تا چه حد در زندگیمان حس میشود؟

تمامی محصولات بالا در مرحله نمایش و معرفی هستند و در نمایشگاه CES2020 به عرضه گذاشته شده اند.همه ما مشتاقانه منتظر نمایشگاه سال بعدیم تا با تکنولوژی و دنیای فناوری بیشتر از قبل آشنا شویم.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool