چرا آموزش رباتیک به کودکان مهم است؟

چرا آموزش رباتیک به کودکان مهم است؟

چرا آموزش رباتیک به کودکان مهم است؟

مقدمه

تکنولوژی نقطه حساسی از نوآوری است و حتی امروزه، بعضی از معلمان به سختی می‌توانند دانش‌آموزان را به تکنولوژی علاقه‌مند کنند. آیا آموزش رباتیک می‌تواند این موضوع را تغییر دهد؟

امروزه روش‌های آموزش رباتیک مطابق با فناوری‌های دیجیتال جدید است که در سال‌هایی نه چندان دور در ایران، توسط مدارس و دانشگاه‌ها پشتیبانی خواهد شد. قبل از اینکه فرزندان خود را در کلاس‌های رباتیک ثبت نام کنید، ابتدا باید به آن‌ها بگویید که «ربات چیست؟»، «علم رباتیک چیست؟» و «مزایای استفاده از ربات‌ها چیست؟»

رباتیک برای کودکان سرگرم کننده است!

کلاس رباتیک برای بچه‌ها سرگرم کننده است؛ زیرا، آنها می‌توانند ربات‌های خود را طراحی کنند و بین و با یکدیگر مسابقه دهند تا رقابت مثبت ایجاد شود. بازی و لذت در عین ارتباط مستقیم با مفاهیم نظری برنامه نویسی، بسیار باارزش است.

آموزش رباتیک برای کودکان سرگرم کننده است

با یادگیری رباتیک، مهارت های کلیدی را برای شغل آینده خود یاد می گیرند

ساخت ربات، بهترین روش برای آموزش برنامه نویسی به کودکان است. دانش آموزان تصور می‌کنند که یادگیری برنامه‌نویسی بسیار سخت و پیچیده است. اما با تجربه فیزیکی مانند ساخت ربات، می‌توانند نیاز به یادگیری برنامه نویسی و راحتی آن را بهتر درک کنند. در واقع رباتیک، دانش و مهارت‌های لازم برای بازار کار آینده را به آن‌ها می‌دهد. به لطف هوشمند شدن ربات‌ها، دانش‌آموزان می‌توانند توانایی‌های خود را در بازار کار کشف کنند.

بهترین راه یادگیری برنامه نویسی برای کودکان 7 تا 12 ساله چیست؟

تفکرشان خلاق می‌شود

حوزه‌های معدودی از آموزش به طور همزمان خلاقیت و لذت را با هم ترکیب می‌کنند. مطالعات نشان داده است که آموزش رباتیک می‌تواند هر دو را انجام دهد. در واقع دانش‌آموزان دوست دارند در فعالیت‌هایی شرکت کنند که کنترل کاملی بر آن‌ دارند که این امر با آموزش رباتیک امکان‌پذیر است. هنگامی که کودکان بتوانند کارهای جذاب و سرگرم‌کننده‌ای انجام دهند، اشتیاق بیشتری برای انجام ادامه کار خود دارند.

ساخت یک ربات راه بسیار خوبی برای تجربه یادگیری با آزمون و خطا است. اشتباه کردن و اصلاح آن برای دیدن عملکرد ربات به شکل دلخواه، یکی از مزایای آموزش ساخت ربات هوشمند است. از آنجایی که ربات منتظر رضایت مربی نیست تا خوب یا بد عمل کند، بنابراین دانش‌آموز مجبور است خودش متوجه شود که برنامه او درست یا اشتباه است. بنابراین او یاد خواهد گرفت که خطای مسبب این اختلال را شناسایی کرده و آن را برطرف کند. زیرا ساخت یک ربات همیشه نیازمند یافتن راه حلی برای کارکرد صحیح برنامه است. وقتی صحبت از برنامه‌نویسی می‌شود، برای رسیدن به هدف فقط یک راه حل وجود ندارد، بلکه چندین راه حل وجود دارد که دانش آموز می‌تواند از کشف آن‌ها لذت ببرد.

آموزش رباتیک باعث افزایش فعالیت بدنی کودکان می شود

رباتیک یک علم میان رشته ای است

آموزش رباتیک طیفی از مهارت‌ها را ترکیب می‌کند و در نتیجه محیط یادگیری را برای افراد با استعدادهای مختلف ارتقا می‌دهد. اگر فرایند آموزش به درستی اجرا شود، فرهنگ کار گروهی را نیز تقویت می‌کند. و این مسئله، به دانش‌آموزانی که ممکن است در یادگیری در کلاس‌های حضوری مشکل داشته باشند، کمک می‌کند.

کلاس‌های حضوری رباتیک آموزشگاه Robaticschool، بهترین گزینه برای یادگیری پروژه محور و هیجان‌انگیزترین راه برای یادگیری از طریق ساخت ربات است.

یادگیری رباتیک = یادگیری واقعی

آموزش رباتیک به دانش‌آموزانی که به یک زمینه ملموس برای یادگیری نیاز دارند، اجازه می‌دهد تا مستقیماً در یادگیری شرکت کنند. به جای اینکه تنها برای یادگیری مطالب تئوری تلاش کنند، یاد می‌گیرند که چگونه مطالب تئوری را که یاد گرفته‌اند، برای ساخت ربات خود به کار ببرند.

مزایای آموزش رباتیک به کودکان چیست؟

با مطالعه مقاله «7 مزیت شگفت انگیز آموزش رباتیک» بیشتر به اهمیت آموزش رباتیک پی خواهید برد. اما ما در اینجا به طور خلاصه مزایای یادگیری رباتیک را برای شما والدین عزیز بیان می‌کنیم:

  • بهبود یافتن مهارت‌های کودکان
  • تشویق کودکان به توسعه خلاقیت خود
  • بهبود مهارت استدلال برای حل مسائل
  • بهبود مهارت‌های خوانداری، گفتاری و نوشتاری
  • کسب اعتماد به نفس
  • افزایش فعالیت فیزیکی کودکان
نتیجه گیری و جمع بندی

ساخت و برنامه نویسی ربات‌ها یک چالش است. و کار بر روی یک ربات به دانش آموزان کمک می‌کند تا توانایی خود را برای مقابله با شکست تقویت کنند. این موضوع به آن‌ها عزم و اراده می‌دهد که در رشد شخصیت آن‌ها بسیار مهم است. امروزه کلاس‌های رباتیک در سراسر جهان در حال افزایش است. رباتیک دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا نه تنها برای حال، بلکه برای آینده خود نیز از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند شوند. بنابراین اجازه دهید در عصر جدید فناوری، کودکان را تشویق کنیم و به آن‌ها کمک کنیم STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) را از طریق رباتیک، یاد بگیرند.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool