تفاوت های ربات آنکی کوزمو و آنکی وکتور

تفاوت های ربات آنکی کوزمو و آنکی وکتور

تفاوت های ربات آنکی کوزمو و آنکی وکتور

عرصه رباتیک روز به روز در زمینه های مختلف پیشرفت می کند و بهتر از قبل خود را به جهان میشناساند. چه بسا پیشرفت علم رباتیک با پشتیبانی مردم میسر می شود و همه ما در توسعه آن نقش بسزایی داریم. سهمی که از این پیشرفت نسیب ما می شود زندگی مدرن ، راحت و گاها شگفت آور است.

از شگفتی هایی که می توان به آن اشاره کرد تعامل ربات ها در کنار انسان هاست. ربات هایی مثل آنکی وکتور و آنکی کوزموی دوست داشتنی. هردو این ربات ها ساخت شرکت آنکی هستند و در نگاه اول به غیر از رنگ بدنه و اندازه ظاهری مشابه هم هستند. اما مسلم است تفاوت های بسیار بیشتری سبب متفاوت بودن خط تولید این دو ربات شده است که در ادامه به بررسی این تفاوت ها میپردازیم.

تفاوت های ظاهری و کاربردی

ابتدایی ترین مسئله که ذهن خریدار را مشغول می کند ، انتخاب ربات مناسب با رده سنی مورد نظر است. بر حسب کاربرد های این دو ربات، کوزمو برای کودکان 8 تا 14 سال و وکتور برای سنین بالای 18 سال در نظر گرفته شده است. وکتور وظایفی از قبیل تنظیم آلارم، پاسخ به سوالات شما اعم از محاسبات عددی سنگین، محاسبه مسافت بین دو شهر یا حتی دو کشور... و ده ها کار شگفت آور دیگر را انجام میدهد در حالی که کوزمو طراحی شده تا آموزش های رباتیکی ، مهارتی و سرعتی را در قالب یک اسباب بازی فوق پیشرفته برای کودکان پیاده سازی کند. این نکته را هم باید در نظر بگیریم که یکی از قابلیت های کوزمو، قابلیت کدنویسی شدن است؛ پس اگر علاقه ای به دنیای کدنویسی داشته باشید کوزمو هم انتخاب مناسبی برای شماست.

کنترل صوتی

در این زمینه وکتور یک قدم جلوتر افتاده است ؛ ربات آنکی وکتور مجهز به کنترل صوتی می باشد به این معنا که شما می توانید هرچه که میخواهید بیان کنید تا وکتور برایتان انجام دهد اما ربات کوزمو تنها با استفاده از اپلیکیشن می تواند به دستورات شما واکنش نشان بدهد. وکتور به خدمات صوتی شرکت آمازون به اسم الکسا متصل است و هر زمانی که شما درخواستی از او دارید الکسا را ب عنوان یک موتور جست و جو در نظر میگیرد و داده کاوی میکند تا مناسب ترین عکس العمل را برای شما به نمایش بگذارد.

تفاوت های ساختاری

باتری تعبیه شده در هردو ربات از یک مدل می باشد و تفاوت چندانی در طول زمان تخلیه شارژ وجود ندارد و این در حالی است که از دو CPU کاملا متفاوت استفاده می کنند.وکتور از CPU مدل Qualcomm Snapdragon 200 و کوزمو از مدل ARM Cortex 4 استفاده می کنند.

خودمختاری کوزمو و وکتور

از ویژگی های محبوب وکتور خود مختاری اوست! هردوی این ربات ها اپلیکیشن مخصوص خود را دارا هستند که نصبشان برای هدایت آن ها لازم است؛ اما جالب است بدانید وکتور تنها برای راه اندازی اولیه به این اپلیکیشن نیاز دارد  و پس از اتصال به وای فای قادر به فعالیت های مستقل است؛ حتی اگر دستور Go Explore را به وکتور بدهید او آزادانه به کاوش محیط اطرافش میپردازد تا چیز های جدیدتری بیاموزد. این درحالیست که کوزمو نمی تواند بدون هدایت توسط اپلیکیشن به انجام امور در خواستی بپردازد و نیاز به اتصال صد در صد به اپلیکیشنش دارد.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool