ربات سگ AIBO

ربات سگ AIBO

ربات سگ AIBO

ربات aibo

از آنجایی که تعامل با حیوانات خانگی القا کننده حسی مسرت بخش به انسان ها می شود، نگهداری از حیوانات امری بسیار رایج میان اکثریت مردم به حساب می آید. از طرف دیگر "حقوق حیوانات" نگه داشتن تمامی گونه های جانوری در خانه را نقض می کند و این امر را کاری غیر اخلاقی شمرده است.

 این دسته از افراد مدعی هستند با این حال که انسان ها حیوانات را به چشم یک گزینه برای پر کردن خلا احساسات می دانند، این امر مسولیت زیادی را بر عهده صاحبان آن ها گذاشته و همچنین فشار زیادی را ازنظر جسمی و روحی بر روی خود حیوان خواهد گذاشت. پس چه باید کرد؟

پیشرفت تکنولوژی و روند صعودیِ بهره جویی از هوش مصنوعی در ابزارآلات امروزی، به منظور پرکردن جای خالی نداشته های بشر و امور ریسک پذیر، بسیار کار آمد است. از این رو مهندسان رباتیک در صدد ساخت حیوانات خانگی برآمدند! سگ رباتیکیaibo  نیز نشان دهنده نتیجه رضایت بخش این دسته از ربات های نوین خانگی می باشد.

جالب است بدانید ربات شبه سگ aibo، اولین بار در سال 1999 توسط شرکت سونی تولید وعرضه شد و به مرور زمان ویژگی های آن را اصلاح نمود. مدل قدیمی تر این ربات تا سال 2006 در بازار موجود بود. سرانجام، بعد از گذراندن دوره ای چند ساله، ربات  مذکور با اعمال برخی تغییرات ظاهری و سخت افزاری، مجددا به بازار عرضه شد.

 شرکت سونی در به روز رسانی اخیر خود، از نوین ترین فناوری های روز دنیا اعم از سنسورهای لمسی، امکان تشخیص چهره و همچنین نقشه برداری دوربینی استفاده کرده است. دوربین تعبیه شده در نوک بینی سگ ایبو بخش بصری ربات را مجهز می کند.

تجهیزات تعبیه شده در آخرین مدل سگ رباتیکی aibo او را منجر به تشخیص و درک دستورات صوتی صاحبان خود کرده است. جالب توجه است که میزان درک ایبو از اطرافیان به قدری بالا می باشد که طبق رفتار هر شخص، عملکردی منحصر به فرد از خود نشان میدهد.

 همچنین کاربر قادر است با استفاده از اپلیکیشن My Aibo که به منظور آموزش ترفندهای جدید به سگ رباتیک برنامه نویسی شده است، آن را آموزش دهد. برای مثال سگ ربات می تواند با صاحب خود پینک بال بازی کند و تا ساعت ها خانواده را سرگرم سازد.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool