ربات هایی به شکل نخ!

ربات هایی به شکل نخ!

ربات هایی به شکل نخ!

به گزارش nature، MIT نخ های رباتیکی ساخته که برای خزیدن در مغز انسان طراحی شده است.

دانشگاه MIT موفق به ساخت ربات هایی شده است که قادر به ورود به اندام مغزی میباشند. این ربات ها با اندازه ای بسیار نازک تر از نخ در حد چند نانومتر، در ساختاری فلزی و بدنه ای عایق از جنس پلیمرساخته شده اند و بسیار منعطف و قادر به تغییر شکل هستند.

طبق گفته MIT ربات های نخی صرفا جهت کاربردهای پزشکی ساخته شده اند و توسط تکنولوژی جدید مغناطیسی قابل کنترل میباشند.

 این نخ های رباتیکی میتوانند به راحتی خود را به سلول های مغزی رسانده و بدون عمل باز، لخته یا گرفتگی موضعی را برطرف کنند.

این فناوری که "robo-thread" نامیده شده، برای درمان انسداد و ضایعات، مانند مواردی که در آنوریسم و سکته مغزی ایجاد می شود، طراحی شده است که شامل یک عمل جراحی با حداقل خطر، برای بیمار است.

xuanhe zhao ، دانشیار مهندسی عمران و مهندسی مکانیک و محیط زیست در MIT می گوید: "سکته مغزی علت پنجم مرگ و علت اصلی ناتوانی در ایالات متحده است." "اگر سکته حاد در حدود 90 دقیقه اول درمان شود، میزان بقای بیماران می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد."

"اگر بتوانیم در این" ساعت طلایی "دستگاهی برای بازگشت انسداد رگ های خونی طراحی کنیم، می توانیم از آسیب دائمی مغز جلوگیری کنیم. این امید ماست. "

حال سوال اینجاست که آیا این این ربات های نخ مانند میتوانند به صورت غیرکنترلی و هوشمند برای اهدافی غیر از اهداف پزشکی کاربرد داشته باشند؟

آیا میتوان از این نخ های رباتیک به عنوان درمان دسته جمعی جوامع، بدون نیاز به مراجعه به مراکز پزشکی استفاده کرد؟
و یا با توجه به غیر قابل رویت بودن این ربات ها با چشم غیر مسلح، آیا از این ربات ها برای مقاصد آلوده و غیرانسانی استفاده نخواهد شد؟مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool