سلبریتی هایی که برنامه نویس هستند!

سلبریتی هایی که برنامه نویس هستند!

سلبریتی هایی که برنامه نویس هستند!

افراد مشهوری که مهارت کدنویسی را یاد گرفته‌اند!

اگر امروزه از بچه‌ها در مورد شغل رویایی‌شان بپرسید، ممکن است پاسخی مانند یوتیوبر، خواننده، بازیگر یا ورزشکار دریافت کنید. متأسفانه، این مسیرهای شغلی که مبتنی بر شهرت هستند، ممکن است لزوماً با فرصت های شغلی فراوانی همراه نباشد.

در عوض، طبق پیش‌بینی‌های اداره آمار کار (BLS)، بسیاری از بهترین شغل‌ها برای آینده، شامل فناوری و مهارت‌های برنامه‌نویسی کامپیوتری است. به عنوان مثال، مشاغل پروژه های BLS برای توسعه دهندگان نرم افزار، بین سال های 2019 تا 2029 به میزان 22 درصد رشد خواهند کرد! ( بیش از پنج برابر سریعتر از میانگین رشد پیش بینی شده برای همه مشاغل در همین دوره.)

البته، این مشاغل ممکن است برای دانش‌آموزان متوسطه یا دبیرستان جذاب به نظر نرسند. اما حقیقت این است که یادگیری نحوه کدنویسی می تواند شما را در یک مسیر شغلی هیجان‌انگیز قرار دهد.

در واقع، بسیاری از افراد مشهور به کدنویسی تسلط دارند، و ترکیب شهرت یک ستاره و قدرت کدنویسی او، ممکن است به جذابیت بیشتر صنعت کمک کند. در این مقاله می‌توانید در مورد شش نفر از افراد مشهوری که مهارت کدنویسی را یاد گرفته‌اند، بخوانید. حتی ممکن است که از برخی از نام‌های موجود در این لیست شگفت‌زده شوید!

6  سلبریتی که کدنویسی می‌کنند!

افراد مشهور در همه زمینه‌ها، مهارت‌های برنامه نویسی کامپیوتر را یاد گرفته‌اند. هنرپیشه‌ها، ورزشکاران، سیاستمداران، مدل‌ها و موسیقی‌دانان همگی ارزش یادگیری کدنویسی را می‌دانند.

اشتون کوچر (Ashton Kutcher)

اشتون کوچر، بازیگری است که ممکن است شما فکر کنید که او فقط نقش مبتکر فناوری و یکی از بنیانگذاران اپل را در فیلم زندگینامه ای «جابز» در سال 2013 بازی کرده باشد، اما این درحالیست که دانش او در زمینه برنامه نویسی و رایانه قابل باور نیست!

کوچر در رشته مهندسی بیوشیمی در دانشگاه آیووا تحصیل کرد. (تصمیمی که الهام گرفته از برادر دوقلوی او بود که به فلج مغزی مبتلا شده و تحت پیوند قلب قرار گرفته بود.) اگرچه کوچر مدرسه را ترک کرد تا بازیگری را دنبال کند، اما به نظر می‌رسد مهارت‌های فنی و کدنویسی که آموخته بود، در طول زندگی‌اش بر او تأثیر گذاشته است.

کوچر از Code.org و Hour of Code حمایت کرده است. مجموعه‌هایی که هدف آن‌ها کمک به کودکان در زمینه آموزش کدنویسی است. کوچر همچنین به عنوان یک سرمایه‌گذار دانا در زمینه فناوری شناخته می‌شود. او در ابتدا، موفق به سرمایه‌گذاری در Uber و Airbnb شد، بنابراین به نظر می‌رسد که او چشمانی تیزبین برای شناسایی شرکت‌های فناوری در حال پیشرفت دارد.

کریس بوش (Chris Bosh)

کریس بوش، ستاره سابق NBA، با بازی برای تورنتو رپتورز و میامی هیت، شهرت خود را به دست آورد و دو بار قهرمان NBA شد. او همچنین ۱۱ بار ستاره NBA All Star شده است. بوش در سال 2013 با نوشتن مقاله ای در Wired با عنوان «چرا باید در اینجا کدنویسی را یاد بگیرید؟» موجی در دنیای فناوری ایجاد کرد.

او درباره دوران کودکی خود در دهه 1990 نوشت و یادآور شد که مادرش یک تجارت به نام Computer Help داشت و بعداً برای Texas Instruments کار کرد. او نوشت: «دنیای اطراف من بر روی محوری می چرخید که با الگوهای مختلف 1 و 0 قدرت می‌گرفتند.»

بوش کودکان را تشویق می‌کند تا از طریق Code.org وارد دنیای کدنویسی شوند. او همچنین تأکید می‌کند که این مهارت واقعاً چقدر ارزشمند است: «در این مرحله، یادگیری کدنویسی صرفاً برای درک چگونگی عملکرد جهان است.»

کوری بوکر (Cory Booker)

سناتور دموکرات کوری بوکر، نماینده نیوجرسی، ممکن است در کدنویسی متخصص نباشد، اما او با نوشتن چند خط کد در پروژه Hour of Code  در Code.org شرکت کرده است. در دسترس قرار دادن آموزش کدنویسی یکی از اولویت های بوکر است.

او در گفتگو با Hour of Code گفت: «اگر قرار است رایانه‌ها بخش مهمی از زندگی شما باشند، به روش‌هایی که درحال حاضر من و شما حتی نمی‌توانیم آن‌ها را تصور کنیم، درک اصول اولیه علوم رایانه بسیار مهم است.»

کارلی کلوس (Karlie Kloss)

قبل از اینکه کارلی کلوس یک مدل ویکتوریا سیکرت و همچنین مدل بین‌المللی باشد، فقط یک دختر معمولی (البته قد بلند) اهل سنت لوئیس، میسوری بود که عاشق ریاضیات و علوم بود. دنیای مدلینگ، او را در سن 15 سالگی از غرب میانه دور کرد، اما در بیست سالگی او می خواست بیشتر بیاموزد، بنابراین در یک کمپ کدنویسی ثبت نام کرد.

کلوس در سرمقاله‌ای برای تین ووگ نوشت: «من خیلی سریع متوجه شدم که یادگیری مهارت کدنویسی، ابرقدرتی است که هر زن جوانی باید بتواند به آن دسترسی داشته باشد. من همچنین به این نتیجه رسیدم که دختران کافی در زمینه کدنویسی و فناوری وجود ندارند.»

اکنون Kloss برای رفع این مشکل کار می‌کند. او Kode With Klossy را در سال 2015 تأسیس کرد. (Kode With Klossy یک دوره آموزش کدنویسی برای دانش آموزان دختر 13 تا 18 ساله‌ای است که با مهارت کدنویسی آشنایی ندارند.) این دوره آموزش کدنویسی، رایگان است و به Kloss کمک می کند تا ماموریت خود را در دسترسی به آموزش کدنویسی برای کسانی که در فناوری حضور ندارند، انجام دهد.

جیمی فالون (Jimmy Fallon)

جیمی فالون، ستاره سابق «Saturday Night Live» و مجری فعلی برنامه آخر شب، دارای مدرک تحصیلی از کالج سنت رز در آلبانی، نیویورک است.

فالون در اواسط دهه 1990 تحصیل در رشته علوم کامپیوتر را آغاز کرد و با مبانی برنامه‌نویسی آشنا شد. او مدرک تحصیلی خود را تکمیل نکرد و در نهایت به ارتباطات روی آورد. او در حالی که 15 واحد درسی‌اش مانده بود، ترک تحصیل کرد. بیش از 10 سال بعد، کالج به فالون مدرک افتخاری اعطا کرد.

با این حال، مقدمه برنامه نویسی همواره با فالون همراه خواهد بود. فالون گفته است: «اگر طرحی برای برنامه‌نویسی کامپیوتری وجود داشته باشد، من به نحوی آن را انجام خواهم داد.» در واقع، او یک بار کارلی کلوس را به همراه دو برنامه نویس جوان از بوت کمپ Kode With Klossy  به نمایش آخر شب خود آورد تا درباره کدنویسی گپ بزنند.

will.i.am

شاید جای تعجب نباشد که یکی از بنیانگذاران Black Eyed Peas will.i.am برای خلاقیت ارزش قائل است. به هر حال، نام هنری او برگرفته از نام قانونی او است: ویلیام جیمز آدامز.

او برنامه نویسی را نیز یک تمرین خلاقانه می‌داند. وقتی یک روزنامه نگار از او پرسید که موسیقی جالب‌تر است یا کدنویسی؟، will.i.am  در پاسخ خود تردیدی نکرد و گفت: «کدنویسی! حدود 10 برابر یا شاید هم تریلیون بار! کدنویسی خلاقانه ترین مهارت است.»

اگرچه will.i.am تا زمانی که معروف نشده بود، کدنویسی را یاد نگرفته بود، اما همیشه به فناوری علاقه داشت. او حتی در بازدید از آزمایشگاه هوش مصنوعی در MIT دیده شده است. این کار او نشان می‌دهد که ویلیام به ربات‌ها و همچنین فناوری‌های پوشیدنی علاقه خاصی دارد.

او در مصاحبه با گاردین گفت: «موسیقی جالب است. اما فناوری برای من بسیار هیجان‌انگیزتر است.»

این روزها، او حامی Code.org و نیز رئیس بنیاد i.am/Angel است که بورسیه تحصیلی، آمادگی دانشگاهی و فرصت‌های دیگر در زمینه علوم، فناوری، مهندسی، هنر و آموزش ریاضی ارائه می‌کند.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool