چگونه اولین ربات خود را بسازیم؟

چگونه اولین ربات خود را بسازیم؟

چگونه اولین ربات خود را بسازیم؟

اولین ربات شما رباتی است که هرگز فراموش نمی‌کنید. تماشای کارهایی که خودتان به سادگی خلقشان کرده‌اید، هیجان‌انگیز است، به خصوص اگر آن را از ابتدا ساخته باشید.  بهترین بخش ساخت یک ربات این است که چیزی را ارائه می‌دهد که به طور فزاینده‌ای در دنیای الکترونیک نادر است: فرصتی برای ایجاد یک ماشین متحرک و کار با دستان خالی.
 شروع کار با رباتیک می‌تواند سخت باشد، به خصوص اگر کسی نداند از کجا و چگونه شروع کند.  بهترین راه برای شروع، ساخت یک مدل ساده با قطعات ارزانی که در دسترس هستند، می‌باشد.  در ابتدا باید با ساخت رباتی شروع کنید که از طریق کنترل بی‌سیم به جلو و عقب، چپ و راست حرکت می‌کند. (که در رباتیک اسکول این ربات تحت عنوان ربات جنگجو به صورت دوره‌های آنلاین و آفلاین در ترم اول به دانش‌آموزان، تدریس می‌شود).  با این حال، پس از اینکه اصول اولیه را به درستی یاد گرفتید، در واقع می‌توانید قطعاتی را اضافه، کم و یا اصلاح کنید. حال روی ساخت ربات کمی پیچیده‌تر تمرکز کنید و با استفاده از سنسور نوری آن را هدایت کنید (که همان ربات نوریاب است) یا یک ربات با تشخیص مسیرها از یکدیگر بسازید که با استفاده از تعدادی سنسور ir و یک پردازنده با قابلیت برنامه‌نویسی کنترل می‌شود. (ربات مسیریاب)


 5 نکته مهم در ساخت ربات:


 شماره 1: در مورد الکترونیک بیاموزید
 این یک بخش اساسی در ساخت یک ربات است.  شما نیازی به داشتن مدرک مهندسی ندارید، اما باید برخی از اصول اولیه را بدانید.  قبل از ساختن یک ربات، باید بدانید که مقاومت، ترانزیستور، ترمیستور، دیود، خازن و... به چه معناست. داشتن یک کتاب مرجع درست، کمک ارزشمندی برای شماست. شما همچنین می‌توانید از طریق برخی از مجلات و جزوات، آموزش‌های زیادی دریافت کنید.


 شماره 2: از ساخت ربات‌های کوچک شروع کنید
 کوچک بمان!  
با استفاده از امکانات ربات آشپزی که همزمان همانند جاروبرقی، گرد و غبار را پاک می‌کند، در مقابل شما باید برای شروع از ربات‌های ساده و کوچک استارت بزنید. (درواقع سنگ بزرگ علامت نزدن است!). شما باید از ربات‌های ساده و کوچک شروع کنید.  ربات‌ها می‌توانند بسیار گران باشند.  به جای خرید ربات از پیش ساخته شده، باید یاد بگیرید که قطعات را خودتان به صورت اصولی و با آموزش‌های موجود در کنار یکدیگر قرار دهید و ربات خود را بسازید.  شما می‌توانید در ابتدا برای ساخت ربات بیشتر از قطعات و وسایل دور ریختنی خانه استفاده کنید، اما با پیشرفت روز افزون و افزایش قابلیت‌ها، ربات شما گران می‌شود.


 شماره 3: ربات را برای انجام یک کار برنامه‌ریزی کنید
 پس از کار با اولین ربات، باید ساخت رباتی را شروع کرده و به گونه‌ای آن را برنامه‌ریزی کنید که واقعاً می‌تواند کاری انجام دهد.  یک اشتباه رایج در بین دانش‌آموزان این است که برای ساخت ربات خود از قبل برنامه‌ریزی نمی‌کنند. وقتی هدف مشخصی در ذهن خود دارید، انگیزه بیشتری برای به پایان رساندن آن دارید. یک راه عالی برای انجام این کار، شرکت در یک مسابقه است. باشگاه‌های زیادی وجود دارند که سالانه مسابقاتی را برگزار می‌کنند.  مشارکت در اینگونه رقابت‌ها همچنین به کشف ایده‌ها و فناوری جدید در علم رباتیک کمک خواهد کرد.


 شماره 4: به طور منظم روی ربات خود کار کنید
باید طوری برنامه‌ریزی داشته باشید که به طور منظم روی ربات‌های خود کار کنید، به خصوص اگر می‌خواهید در یک مسابقه شرکت کنید؛ زیرا پس از هفته‌ها نادیده گرفتن ربات و برگشت دوباره به پروژه، کار سختی است. آن زمان را صرف فکر کردن به پروژه خود و همچنین برنامه‌ریزی برای ربات مورد نظر خود کنید. این نوع کارکردن کمک بسیاری به شما خواهد کرد، حتی اگر فقط چند دقیقه قبل از خواب باشد. همچنین، یک دفترچه یادداشت منظم از کارهایی که انجام داده‌اید داشته باشید؛ زیرا مستندسازی کار شما مهم است.


 شماره 5: سوال بپرسید و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید
 اطلاعات زیادی در اینترنت به دست می‌آورید، در فهرست ایمیل‌ها، انجمن‌ها و گروه‌های خبری که می‌توانید پیدا کنید، مشترک شوید و فقط سؤال بپرسید. از این طریق بیشتر از مطالعه هر کتاب یا وبسایتی یاد خواهید گرفت. سوالات هرگز احمقانه نیستند. (پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است!). خجالتی نباشید، حتی اگر چیزی را فهمیده‌اید، مقاله یا ایمیل بنویسید. بگذارید دیگران بدانند و از اطلاعات درست شما استفاده کنند و بدانند که چگونه باید کارها را به روشی درست انجام دهند.
با رعایت 5 نکته بالا، متوجه پیشرفت خود در علم رباتیک و همچنین اصول ساختن ربات خواهید شد.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool