مجله رباتیک

مجله شماره 3

در مجله شماره 3 چه می خوانید؟؟

گونه های مختلف ربات

برای مدت های طولانی فیلم ها و برنامه های تلویزیونی با داستان هایی که از آمدن ربات ها نوید می دادند پرشده بود. سرانجام ربات ها در اوایل قرن بیست و یکم مسیر خودشان را به زندگی بشر باز کردند.

هم اکنون حیوانات خانگی رباتیکی، هواپیما های بدون سرنشین، ربات های دستیار و اسکلت های رباتیک همه و همه جای پای محکمی در دنیای مدرن و امروزی نهادند و حتی اگر مصرف کننده این محصولات نباشیم راجب آن ها مطالبی خوانده ایم.

ربات های نام برده شده در این مجله به 10 دسته تقسیم شده اند، اما بسیاری از این ربات ها را با توجه به اینکه برای بیش از یک کار برنامه ریزی کرده اند می توان در چندین گروه مختلف قرار داد.

همکار آهنی، همیشه کنار شما

ربات های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که هرگونه کمبود در زندگیمان را جبران کنند. شاید روزی حس نیاز به یک دستیار کاری داشته باشید؛ در این صورت بهتر است یک ربات اجتماعی برای خود تهیه کنید. برای مثال ربات دستیار صوتی jibo که با نگاه کردن و گوش دادن بیشتر از قبل آموزش میبینند و توانایی بیشتری برای کمک به شما در امور مختلف پیدا میکنند.

بهترین دوست شما، ربات شما

همه ما تجربه حس تنهایی را داشتیم و نمی دانستیم چگونه از این حس خلاص شویم. شاید تماس با یک دوست قدیمی، صحبت با یک مشاور راه حل خوبی باشد؛ اما چیزی که بهتر از تمامی این راه حل های قدیمیست، بازی با یک ربات با نمک و سرگرم کننده است!

aibo سگ رباتیک شرکت سونی در این لحظات دوست و همراه شما می شود. aibo از جدیدترین سری ماشین های هوشمند و کارآمد است که قادر به کمک و سرویس دهی به افراد کم توان یا دست تنها در کارهای روزمره می باشد. او میتواند به سالمندان یادآور شود تا داروهای خود را مصرف کنند و حتی با کودکانی که شرایط خاص دارند ارتباط برقرار کند و ده ها وظیفه اعجاب انگیز دیگر که در مجله خواهید خواند.نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool