مجله رباتیک

مجله شماره 4

در مجله شماره 4 چه میخوانید؟؟

سگ رباتیکی

Spotmini با الگو گرفتن از حرکات یک سگ واقعی، می تواند بهترین دوست چهارپای شما باشد. این شبه سگ باهوش کارهایی فرا تر از دانبال کردن شما انجام می دهد؛ او قادر به بلند کردن اجسام، بالا رفتن از پله ها و تشخیص موانع نیز هست.

آزمایش های اعمال شده به منظور تست حرکات این ربات به خوبی انجام امور را به واسطه بازوهای رباتیکی قوی اش نشان می دهند. اسپات مینی برای 90 دقیقه، بدون نیاز به شارژ دوباره، کار می کند. شاید این خصلت او را تبدیل به پرانرژی ترین حیوان رباتیکی کند.

اما این ربات چگونه تعادل خود را حفظ میکند؟ آیا جنسه بدنه اسپات مینی به قدری استحکام دارد تا در شرایطی خاص و بحرانی بتوان از آن بهره برداری نمود؟؟ چگونه خود را به طرفین حرکت می دهد؟ ادامه توضیحات را با دانلود کردن مجله شماره 4 مطالعه کنید.

پا، چرخ یا شیار؟؟

انسان ها بدون نیاز به اندیشیدن حرکت می کنند، اما حرکات ربات ها به عنوان نقل و انتقالاتی شناخته شده که باید به دقت طراحی و برنامه ریزی بشوند. استحکام، تعادل و قدرت تشخیص اشیاء از امور مهمی هستند که از قبل برای هر ربات برنامه ریزی می شود.

 از رایج ترین سیستم های حرکتی که برای ربات های زمینی در نظر گرفته می شود چرخ ها، پاها و شیارها هستند.این سه نوع سیستم حرکتی زمینه بسیار گسترده ای در راستای انجام تفکرات و آزمایشات را به مهندسان اعطا می کند.

ربات های شیار دار سیستم حرکتی همانند بولدوزر و تانک دارند و تمایل به حرکت آهسته تری نسبت به چرخ ها در این سیستم دیده می شود؛ اما چرا انتخاب مناسب تری برای ربات های زمینی می باشند؟

الگوی ربات های پا دار از روی حشرات برداشته شده است. نا گفته نماند که گونه های مختلفی از ربات های پا دار در سراسر جهان ساخته شدند که ربات های شش پا معروف به hexapod رایج ترینشون هستن؟؟ اما دلیل این محبوبیت چی می تونه باشه؟

ربات های چرخ دار نیز ارائه دهنده پرسرعت ترین، ساده ترین و کارآمدترین متد حرکتی در ربات های زمینی اند. اما با تعاریفی که از سه مدل سیستم حرکتی داشتیم، کدام معیار در ساخت ربات تعیین کننده نوع حرکت آن است؟؟

برای مطالعه پاسخ سوالات بالا و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف مجله شماره 4 را دانلود کنید.نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool