مجله رباتیک

مجله شماره 5

در مجله شماره 5 چه می خوانید؟؟

ربات های شاغل

مطمئناً ضرب المثل معروف که می گوید :( هر کسی را بهر کاری ساخته اند.) به گوشتان خورده است. این اصطلاح معروف در دنیای رباتیک نیز استفاده می شود! چرا که ساخت و طراحی هر ربات کاملا هدفمند است و وظیفه ربات ها با توجه به چیزی که برنامه نویس معین می کند برایشان تعریف می شود. در این جلد از مجله رباتیک اِسکول قصد داریم تا با برخی از ربات های شاغل آشنا شویم...

ربات باغبان

نظم دادن به حیاط خانه آن هم زمانی که گیاهان همه جا را پوشانده باشند کاری دشوار و طاقت فرسا است. انجام این کار علاوه بر زمان بر بودن، انرژی زیادی نیز از ما می گیرد. پس چرا از یک ربات باغبان استفاده نکنیم؟؟

ربات چمن زنی سطح زمین را از هرگونه ریخت و پاشی عاری می سازد و بعد از اتمام کار، زمین چمنی بی نظیری به شما تحویل می دهد. سیستمGPS و سنسورهای تعبیه شده در ربات، از هرگونه برخورد ربات با اجسام اطراف جلوگیری می‌کند. ربات Kobi متدهای بی نظیری برای انجام وظایف خودش دارد که می توانید در مجله مطالعه فرمایید.

شکارچی غبار

همه ما حداقل یک بار آرزو کردیم که ای کاش شخصی یا چیزی به جای ما کارهای خانه را انجام بدهد. و هم اکنون که در قرن بیست و یکم هستیم این دیگر یک آرزو نیست!  جاروبرقی  رباتیکی Roomba 900 بدون هیچ زحمتی به جنگ گرد و غبارها می رود. شما فقط نظاره گر انجام عملیات توسط این ربات می شوید و نیاز به انجام هیچ کاری ندارید. چه چیزی بهتر از این؟؟

با ابروهات دستور بده!

پیشرفت تکنولوژی فرا تر از چیزیست که در ذهن ما می گنجد و کنترل یک ربات با حالات مختلف چهره دلالت بر این موضوع دارد! تصور کنید توانایی کنترل یک ماشین را تنها با استفاده از تکان دادن ابروهایتان و یا بیرون آوردن زبان تان داشته باشید! و هم اکنون ربات wheeli7 این کار را برایتان میسر ساخته است. به نظرتان این ویژگی منحصر به فرد در ربات wheeli7 در چه موقعیت هایی کاربردی است؟ ربات مذکور چگونه حالت چهره ما را تشخیص می دهد؟؟

تمامی سوالات شما با دانلود مجله شماره 5 پاسخ داده خواهد شد...نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool