مجله رباتیک

مجله شماره 6

در مجله شماره 6 چه می خوانید؟

ربات ها طراحی می شوند تا به هر قشر بشر یاری برسانند. در این بین کودکانی که با مشکلات ذهنی یا جسمی دست و پنجه نرم می کنند و همچنین سالمندان توجه ویژه ای شده است.

برای کودکانی با مشکلات ذهنی، دوستی با ربات باهوش و بامزه ای مانند لکا امری بسیار هیجان انگیز محسوب می شود. لکا رباتی بامزه با چهره ای دلنشین است که دارای توانایی هایی از قبیل یادگیری، بازی کردن و برقراری ارتباط با کاربر است.

 این توپ رباتیکی چند منظوره متناسب با نیاز های فرد برنامه ریزی می شود و به منظور ایجاد تسلط والدین بر کودک، از امور انجام شده گزارش تهیه می نماید. جالب است بدانید ربات دارای قابلیت تغییر چهره است و کاربر می تواند کاملا بر احساسات ربات مشرف باشد.

پزشک رباتیکی

LBR نوع جدیدی از ربات ها است که در شرف قدم گذاشتن به کارخانه ها می باشند. ربات مذکور را می توان با بدنه ای نرم، سنسورهایی پیشرفته، وزنی سبک و بازوهای رباتیکی انعطاف پذیر در هر نقطه ای از کارخانه تعبیه کرد. همچنین طیف وسیعی از ویژگی های این ربات ایجاب می کند تا انسان ها بدون هیچ گونه آسیب دیدنی کنار او کار کنند.

ربات همه فن حریف!

یکی از به نام ترین ربات های کار baxter است که در این مجله با آن آشنا خواهیم شد. او یکی از ربات های همه فن حریف است که با چهره ای رسا با شما ارتباط برقرار می کند. دوربین هایی که در سر، بدن و بازوهای ربات نصب شده با سنسورهای کنترل نیرو که در نقاط اتصال قرار دارند همکاری می کنند تا از برخورد ربات با اشیاء یا انسان ها جلوگیری شود. حتی در صورت برخورد، ربات سریعا از کار می افتد تا باعث و بانی خسارت فرد یا جسمی نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مجله شماره 6 را دانلود کنید...نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool