مجله رباتیک

مجله شماره 7

در مجله شماره 7 چه می خوانید؟؟

برنامه نویسی ربات ها

تمامی ربات های دنیا نیازمند یک برنامه نویسی صحیح و دقیق می باشند تا وظایف روی دوششان را به نحو احسنت انجام دهند. اما چه روش هایی برای آموزش یک ربات وجود دارد؟

برنامه نویسی آنلاین یکی از انواع متدهای آموزش به ربات است که امروزه به کمک کارشناسان روند سریع تری نیز دارد. در برنامه نویسی آنلاین ربات پیش از اخذ دستورات هیچ کاری را انجام نمیدهد و اختیاری از خود ندارد. دقیقا مثل خطوط تولید که قبل از شروع کار دستورات را به صورت مستقیم دریافت نموده و سپس اقدام به انجام کارش می کند.

اما این تنها روش آموزش ربات های خط تولید نیست و می توان از برنامه نویسی آفلاین نیز بهره برد. برنامه نویسی آفلاین با نصب یک نرم افزار میسر می شود و به طراحی، کدنویسی و اشکال زدایی ربات می پردازد.

اما کدام روش سرعت بیشتری دارد و کدام یک دقت بالاتری در کار ارائه می دهد؟؟

ربات داوینچی

تا به حال به این  موضوع فکر کرده اید که جراحی بیماران قلبی یا مغز و اعصاب توسط یک ربات انجام شود؟! شاید عجیب به نظر برسد اما از سال 2000 تا به اکنون بیش از 4000 ربات جراح موسوم به ربات داوینچی موفق به انجام عمل های جراحی انسان شده اند!! ربات داوینچی این ذهنیت ترسناک را که انسان می تواند به واسطه ربات ها کشته شود را تغییر داد و تبدیل به یک منجی آهنی شد...

در صفحات پیشین مجله مطالعه کردیم که هر ربات با توجه به رفتارهایی که برایش تعریف شده و کاربردهایی که دارد به گروهی خاص تعلق خواهد گرفت. ربات داوینچی نیز در دسته بندی ربات های رهبر قرار میگیرد.

به نظر شما ربات های داوینچی یک خطر محسوب می شوند یا موهبت؟ چگونه کار می کنند و محصول کدام کشورند؟؟

برای پاسخ به سوالاتتان مجله را دانلود فرمایید.

با دانلود مجله شماره 7 علاوه بر موضوعات بالا با ربات پیشخدمت نیز آشنا خواهید شد.نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool