مجله رباتیک

مجله شماره 8

در مجله شماره 8 چه می خوانید؟؟

این طور که به نظر می رسد به مرور زمان ربات ها بخشی از زندگی روزانه ما می شوند. برای مثال انجام کارهایی از قبیل انتقال اطلاعات توسط ربات به انسان، آسان تر کردن امور و پر کردن اوقات فراغت از ضرورت وجود ربات ها در کنار بشر خبر می دهد. شاید در آینده ای نه چندان دور خوردن غذایی با دست پخت یک ربات و حتی درد و دل کردن با آن ها امری طبیعی شود...!

ربات های گروهی

پیش بینی می شود که در آینده، مشاغلی همچون پاکسازی محیط های آلوده، انجام ماموریت های اکتشافی در فضا و ده ها شغل دیگر به دست ربات های گروهی صورت بگیرد. ربات های گروهی را می توان به صورت چندتایی و یا تکی برنامه نویسی نمود.

 در حال حاضر محققان در تلاش اند تا هزینه لازم برای کسب تجربیات مورد نظر، هنگام کار با ربات های گروهی را برآورد کنند. کیلوبات ها ساختاری ساده دارند و نسبت به ربات های دیگر ارزان تر هستند. کنترلرهای بی سیم، که در قسمت بالایی ربات ها تعبیه شده اند، دستورات را در قالب سیگنال های مادون قرمز دریافت نموده و از این طریق هر ربات ایجاب به رعایت فاصله ای مشخص می شود.

 بدین صورت کیلوبات ها به فرم دلخواه کاربر در می آیند، در مسیری مشخص با فاصله های یک اندازه حرکت می کنند و یا پیرو رباتی دیگر می شوند. هماهنگی کیلوبات ها با یک دیگر، صحنه بسیار شگفت انگیزی را رقم می زند...

ربات اجتماعی pepper

Pepper یک ربات انسان نما اجتماعی است که ویژگی های منحصر به فرد او سبب معروفیتش شده است. او تنها ربات در جهان است که قادر به شناسایی چهره ها و درک احساسات اساسی انسان می باشد. Pepper برای تعامل انسانی بهینه شده است و می تواند از طریق مکالمه و صفحه لمسی خود با مردم ارتباط برقرار کند.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با این ربات دوست داشتنی مجله شماره 8 را دانلود کنید.نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool