مجله رباتیک

مجله شماره 9

مجله شماره 9

برخی از کارهای روزمره به طوری برایمان عادی شده اند که دیگر انجام دادنشان به چشممان نمی آید. اما اگر عادت و روزمرگی خود را کنار بگذاریم متوجه مقدار نیرو و انرژی که از ما کاسته می شود خواهیم شد. برای مثال حمل کیف دستی و ساک یکی از این روزمرگی هاست که شاید توجه ما را به خود جلب نکرده باشد، اما برای برخی مهندسان یکی دیگر از چالش های عصر جدید است!!

از این رو دست به ابتکاری جالب و به روز زدند و با طراحی ربات گیتا این مشکل را حل نموندند! درست حدس زدید، ربات gita کیف شما خواهد شد و هر آنچه که نیازتان است را حمل خواهد کرد.

اما امنیت این کیف رباتیکی چگونه تامین می شود؟؟

آیا وسایلمان سالم خواهند ماند؟؟

برای پاسخ به سوالات خود مجله را دانلود نمایید

می دانیم که تمامی دانسته های انسان ها بر اساس تجربیاتی که در مراحل مختلف زندگی کسب کرده است به دست می آید. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که یک موجود غیر زنده هم قادربه کسب مهارت و یادگیریست!؟ شاید ربات های هوشمند اولین موجوداتی بودند که به صورت غیر طبیعی برای یادگیری مباحث پیرامون تعلیم داده شدند و حتی فرا تر از انسان ها حرکت کنند.

اما این یادگیری چگونه برای یک ربات هوشمند میسرمی شود؟؟ آیا هوشمندی ربات ها مزیت محسوب می شود یا خطر؟؟

برای مثال ربات i-cube یکی از چندین مدل ربات های انسانی هوشمند است که در حال حاضر 30 عدد از آن در دنیا وجود دارد. الگو برداری اولیه این ربات انسانی از کودکان 3 ساله الهام گرفته شده و دقیقا به همان اندازه نیز کنجکاو است. جالب است بدانید زمانی که کاربر با این ربات کودک کار می کند می تواند از طریق حالات چهره آن متوجه حسی کا دارد بشود؛ ناراحت، خوشحال، عصبانی و... همگی از حالات چهره متفاوتی هستند که i-cube از خود نشان میدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تمامی این مباحث جذاب مجله شماره 9 را دانلود کنید.نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool