هر چیزی که درباره کلاس رباتیک باید بدانید!

هر چیزی که درباره کلاس رباتیک باید بدانید!

هر چیزی که درباره کلاس رباتیک باید بدانید!

سخنی با والدین جهت آشنایی با کلاس‌های رباتیک

فهرست مطالب

رباتیک روشی سرگرم کننده برای ترکیب علم، مهندسی و فناوری برای ساخت یک ربات است. به نظر می‌رسد بسیاری از کودکان ربات‌ها را دوست دارند. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که ربات‌ها برای بچه‌ها بسیار بامزه هستند. دنیای رباتیک مطمئناً باقی خواهد ماند؛ زیرا، تخمین زده می‌شود که تا سال 2040، ربات‌ها به اندازه انسان‌ها باهوش شوند.

اگر کودک شما مجذوب ربات‌ها شده است و می‌خواهد یاد بگیرد که چگونه ربات بسازد، ممکن است به این فکر کنید که چگونه او را به رشته رباتیک کودکان وارد کنید. رباتیک مقدماتی (ساخت ربات جنگجو و ساخت ربات نوریاب) و همچنین برنامه نویسی بلوکی، یک راه عالی برای آشنا کردن بچه‌ها با موضوع رباتیک و همچنین آموزش کدنویسی ربات خودشان است. پس از آموزش ابتدایی رباتیک و برنامه نویسی، قطعا می خواهند بیشتر بیاموزند. «که هیچ محدودیتی براشون وجود نداره!»

سوالات متداول درباره کلاس رباتیک

اصول اولیه رباتیک چیست؟

رباتیک زیرشاخه‌ای از رشته‌های مهندسی و علوم است. این رشته‌ها شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر است. وقتی کودکان علم رباتیک را یاد می‌گیرند، با طراحی، ساخت و استفاده از ربات‌ها و همچنین سیستم‌های کامپیوتری آشنا می‌شوند.

چگونه بفهمم کلاس‌های رباتیک برای فرزندم مناسب است؟

«میدونی چی میگن؟! تو نمیدونی مگر اینکه تلاش کنی!»

شما نمی‌توانید 100٪ مطمئن باشید که کلاس رباتیک برای فرزند شما مناسب است، مگر اینکه به او اجازه دهید چند کلاس آموزش رباتیک مقدماتی را تجربه کند. در واقع کلاس‌های رباتیک باید متناسب با سن فرزندتان باشد تا او مباحث رباتیک را بفهمد و ناامید نشود. همچنین باید بررسی کنید که مدرسان رباتیک و برنامه نویسی به درستی آموزش می‌دهند و پیش‌زمینه خوبی در رباتیک دارند یا خیر. قطعا شما می‌خواهید افرادی به فرزندتان آموزش دهند که با تجربه هستند و علاقه زیادی به آموزش دنیای هیجان‌انگیز رباتیک به کودکان دارند.

کلاس آموزش رباتیک

چگونه می‌توانم بفهمم که فرزندم به علم رباتیک علاقه دارد؟

علاوه بر این که فرزند شما بلافاصله بعد از اتمام کلاس رباتیک، به شما می‌گوید که علاقه‌مند است، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که مشما می‌توانید متوجه شوید که آیا او به رباتیک علاقه‌ دارد؟ یا او می‌خواهد ربات‌های هوشمند کدنویسی شده را بسازد؟

روش‌های دیگر تشخیص علاقه کودکان به ساخت ربات به شرح زیر است:

  • وقتی کودک شما یک ربات را می‌بیند، با آن بازی می‌کند و حتی ممکن است سعی کند با آن ارتباط برقرار کند.
  • علاقه کلی به نحوه ساخت یا تعمیر اشیا نشان می‌دهند.
  • ایده‌های خلاقانه خود را در مورد پروژه‌های رباتیک به اشتراک می‌گذارند یا با دیگران درمورد رباتیک صحبت می‌کنند.
  • استعداد زیادی در پیدا کردن راه حل برای یک مسئله دارند.

اگر هر یک از این سناریوها، رفتار فرزند شما را توصیف میکند، ممکن است یک مهندس رباتیک بااستعداد در خانواده شما باشد!

مهندس رباتیک

چگونه فرزندم را به رشته رباتیک سوق دهم؟

از آنجایی که بسیاری از مدارس، کلاس‌های رباتیک ارائه نمی‌دهند، باید به دنبال فعالیت‌های بعد از مدرسه باشید که شامل آموزش رباتیک مقدماتی برای کودکان است. این روزها کلاس‌های آنلاین زیادی وجود دارد که می‌توان از خانه یا هرجای دیگری در کلاس شرکت کرد. این برای بسیاری از والدینی که ممکن است نتوانند فرزندان خود را به کلاس های حضوری برسانند، راحت است.

در رباتیک اسکول، ما کلاس‌های آنلاین رباتیک و همچنین کلاس‌های آنلاین برنامه نویسی را برای دو رده سنی 6 تا 12 سال و 13 تا 17 سال، ارائه می‌دهیم. کلاس‌ها برای این دو رده سنی، متفاوت تنظیم شده‌اند تا پروژه‌های رباتیک برای دانش‌آموزان قابل انجام و نیز سرگرم کننده باشند. مربیان زمان زیادی را با دانش‌آموزان می‌گذرانند تا به سؤالات آن‌ها پاسخ دهند و آن‌ها را تشویق کنند تا خودشان به ساختن ربات و همچنین تحقیق و جست و جو بپردازند.

 علاوه بر کلاس‌های آنلاین و حضوری در رباتیک اسکول، پکیج‌های خود آموز رباتیک را هم برای دو رده سنی ذکر شده، در نظر گرفته‌ایم که شما با تهیه این پکیج‌های آموزشی (با هزینه اقتصادی و به‌صرفه)، می‌توانید به این نتیجه برسید که فرزندتان چقدر به رباتیک علاقه‌مند است. این بسته‌های ‌آموزشی رباتیک به آن‌ها آموزش می‌دهد تا یک ربات بسازند و ببینند که هر قطعه از این ربات، چگونه کار می‌کند.

همچنین فرزند شما با مطالعه وبلاگ‌های رباتیک اسکول، می‌تواند به راحتی با دنیای رباتیک آشنا شود.

کلاس رباتیک

از چه سنی، کلاس رباتیک برای فرزندم مناسب است؟

از آنجایی که کودکان از 6 سالگی آمادگی یادگیری را دارند، برخی از کودکان ممکن است از سن 6 سالگی برای کلاس رباتیک مقدماتی آماده باشند. در حالی که برخی دیگر، از سن 8 یا 9 سالگی آمادگی پیدا می‌کنند. تنها کسانی که استعداد و سن مناسب یادگیری کودکتان را می‌شناسد، خود شما هستید. اگر فکر می‌کنید که آن‌ها آمادگی یادگیری از 6 سالگی را دارند، می‌توانید پکیج‌های خودآموز رباتیک یا کلاس‌های آموزش رباتیک (آنلاین و یا حضوری) مناسب 6 تا 12 سال را امتحان کنید. در غیر این صورت، می‌توانید صبر کنید تا به سن 8 سالگی برسند.

بهترین بسته آموزش رباتیک برای شروع یادگیری رباتیک چیست؟

همان‌طور که کمی قبل بیان کردیم، پکیج‌های خودآموز رباتیک اسکول، به خصوص پک خودآموز ساخت ربات جنگجو، برای شروع یادگیری رباتیک بسیار مناسب است؛ زیرا، ما در این پکیج دو جزوه آموزش تئوری الکترونیک و مکانیک و همچنین جزوه آموزش مونتاژ ربات جنگجو، قرار داده‌ایم تا کودکان به راحتی و با مطالعه این دو جزوه بتوانند ربات خود را بسازند.

ساخت ربات

نتیجه و جمع‌بندی

دنیای رباتیک، آموزش‌های هیجان‌انگیز بی‌پایانی برای فرزندان شما دارد. چه از 6 سالگی شروع کنند و چه چند سال بعد، کلاس‌های رباتیک به آن‌ها می‌آموزد که می‌توانند ربات‌هایی را بسازند که فکر می‌کردند یادگیری ساخت یک ربات برای آن‌ها یک رویاست.

با گزینه‌های کلاس‌های آنلاین، کلاس‌های حضوری و پکیج‌های خودآموز رباتیک، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید فرزندتان را به رباتیک علاقه‌مند کنید. همچنین می‌توانید ترکیبی از ایده‌ها را امتحان کنید تا ببینید فرزندتان کدام یک را بیشتر دوست دارد. وقتی نوبت به آموزش رباتیک به بچه‌ها می‌رسد، هیچ محدودیتی برایشان وجود ندارد!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های آنلاین و حضوری رباتیک و همچنین بسته‌های آموزشی رباتیک برای کودکان، حتما با رباتیک اسکول تماس بگیرید. ما علاقه‌مندیم تا فرزندان شما را با این دنیای هیجان انگیز و پر از امکانات بی‌پایان آشنا کنیم.

تمام تلاش ما تسهیل در یادگیری و آشنایی با دنیای رباتیک است.مطالب زیر را حتما مطالعه کنید


نظرات


برای ثبت نظر وارد وبسایت شوید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید @RobaticSchool